Friday, 6th September

19.05 Scarlets v Leinster Rugby, Parc y Scarlets
Scarlets: 15 Gareth Owen 14 Liam Williams 13 Scott Williams 12 Steve Shingler 11 Kristian Phillips 10 Rhys Priestland 9 Gareth Davies 1 Phil John 2 Ken Owens 3 Samson Lee 4 George Earle 5 Jo Snyman 6 Aaron Shingler 7 Josh Turnbull 8 Rob McCusker (c)
Replacements: 16 Emyr Phillips 17 Rob Evans 18 Jacobie Adriaanse 19 Jake Ball 20 Craig Price 21 Rhodri Williams 22 Adam Warren 23 Jordan Williams.

Leinster: 15 Dave Kearney 14 Darragh Fanning 13 Fergus McFadden 12 Gordon D’Arcy 11 Luke Fitzgerald 10 Jimmy Gopperth 9 Eoin Reddan 1 Jack McGrath 2 Sean Cronin 3 Martin Moore 4 Tom Denton 5 Devin Toner 6 Rhys Ruddock 7 Shane Jennings (c) 8 Jordi Murphy
Replacements: 16 Aaron Dundon 17 Jack O’Connell 18 Mike Ross 19 Mike McCarthy 20 Dominic Ryan 21 Isaac Boss 22 Noel Reid 23 Brendan Macken.

19.15 Newport Gwent Dragons v Ulster Rugby, Rodney Parade
Dragons: Dan Evans, Tom Prydie, Pat Leach, Jack Dixon, Hallam Amos, Jason Tovey, Richie Rees; Aaron Coundley, T.Rhys Thomas, Dan Way, Matthew Screech, Andrew Coombs (c), Jevon Groves, Nic Cudd, Lewis Evans.
Replacements: Hugh Gustafson, Phil Price, Francisco Chaparro, Adam Jones, Netani Talei, Jonathan Evans, Kris Burton, Ross Wardle.

Ulster: J Payne, A Trimble, L Marshall, C Farrell, D McIlwaine, P Jackson, P Marshall; (1-8): C Black, R Herring, R Lutton, J Muller (Captain), D Tuohy, R Diack, C Henry, R Wilson;
Replacements: N Annett, T Court, D Fitzpatrick, L Stevenson, S Doyle, I Porter, J McKinney, D Cave.

19.35 Glasgow Warriors v Cardiff Blues, Scotstoun Stadium
Glasgow:

Cardiff: 15 Tom Williams, 14 Harry Robinson, 13 Owen Williams, 12 Gavin Evans, 11 Chris Czekaj, 10 Rhys Patchell, 9 Lloyd Williams, 1 Taufa’ao Filise, 2 Matthew Rees (c), 3 Scott Andrews, 4 Bradley Davies, 5 Filo Paulo, Macauley Cook, 7 Josh Navidi, 8 Robin Copeland.
Replacements: 16 Marc Breeze, 17 Sam Hobbs, 18 Benoit Bourrust, 19 James Down, 20 Luke Hamilton, 21 Lewis Jones, 22 Gareth Davies, 23 Dafydd Hewitt.

Saturday, 7th September

17.00 Connacht Rugby v Zebre, Sportsground
Connacht:

Zebre:

19.15 Munster Rugby v Edinburgh Rugby, Musgrave Park
Munster:

Edinburgh:

19.30 Benetton Treviso v Ospreys, Stadio Monigo
Treviso:

Ospreys:

Top
93 queries in 2.191 seconds.